نظافت سرویس بهداشتی با ترکیب آب اکسیژنه، آب لیموترش و جوش شیرین 435784568

آیا به دنبال بهترین شوینده سرویس بهداشتی می گردید؟

نظافت و بهداشت سرویس بهداشتی، شامل توالت و حمام، اهمیت ویژه‌ای دارد. عدم رعایت تمیزی در این بخش‌ها می‌تواند منجر به رشد باکتری‌ها و میکروب‌های خطرناک شود. بنابراین، شناخت و استفاده از بهترین شوینده‌های مخصوص سرویس بهداشتی ضروری است.

در پاسخ به این سوال که نظافت خانه را از کجا شروع کنیم، می‌توان گفت برای تمیز کردن سرویس بهداشتی، ابتدا باید با توجه به جنس کف، دیوارها، دستشویی و وان، مواد شوینده و لوازم مناسب مانند انواع تی‌ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال، دستشویی و وان حمام می‌توانند از جنس فایبرگلاس، لعابی یا چینی باشند و روش نظافت هر کدام متفاوت است.


✅ بهترین برندهای پاک کننده قوی سنگ توالت در ایران

 1. شوینده گلرنگ
 2. شوینده رافونه
 3. مایع جرم گیر تاژ
 4. پاک کننده سیف
 5. مایع جرم گیر اکتیو
 6. شوینده دامستوس
 7. شوینده هوم پلاس
 8. پودر جرم گیر رخشا

🔔 بیشتر بخوانید: معرفی جزئیات انواع توالت فرنگی از نظر ساختار، کارایی و کاربرد🚽| توالت فرنگی چیست؟ 💡

پاک کننده سیف، یکی از بهترین شوینده سرویس بهداشتی 57685768


🚽🧼 روش‌های از بین بردن جرم سنگ توالت

 1. آماده سازی: ابتدا دستکش پلاستیکی را دست کنید تا از شر جرم‌ها و باکتری‌ها در امان بمانید.
 2. آب‌پاشی: قسمت‌های سرویس بهداشتی را با آب داغ آب‌پاشی کنید تا آلودگی‌ها را به خوبی محلول شوند.
 3. استفاده از شوینده: از یکی از بهترین شوینده‌ سرویس بهداشتی و پاک کننده‌های فوق استفاده کنید. مواد را داخل سنگ توالت و اطراف آن بریزید و کمی صبر کنید تا سطوح کمی ماده شوینده را به خود جذب کند.
 4. تمیز کردن: با استفاده از برس توالت قسمت‌های مختلف آن را تمیز کنید تا جرم سنگ توالت از بین برود.
 5. پاکسازی سیفون: پس از اتمام کار، سیفون را بکشید تا کثیفی‌ها با شدت آب از بین بروند.

پس از این‌که زردی کاسه توالت به طور کامل از بین رفت، سراغ دیگر سطوح موجود در سرویس بهداشتی بروید. تمام قسمت‌ها را به مواد ضدعفونی‌کننده آغشته کنید و سپس با استفاده از یک پارچه تمیز یا دستمال کاغذی سطوح را تمیز کنید.

🔔 بیشتر بخوانید: رفع مشکل بوی بد حمام 🚿| روش های تضمینی ✅

روش_های از بین بردن جرم سنگ توالت 4754876


🫧🧽🚽 چگونه سرویس بهداشتی را به بهترین شکل نظافت کنیم؟

نظافت سرویس بهداشتی از جمله کارهای ضروری است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. با توجه به اینکه این مکان‌ها به سرعت آلوده می‌شوند، تمیز کردن آن‌ها نسبت به سایر بخش‌های خانه سخت‌تر است. حتی بدون استفاده از پاک‌کننده‌های قوی، می‌توانید با استفاده از روش‌های خانگی جرم و آلودگی کاسه توالت را از بین ببرید.

گاهی اوقات ممکن است در اثر استفاده از لوازم نامناسب، روی سطح دستشویی یا وان حمام خراش ایجاد شود. هنگام رسوب‌گیری شیر اهرمی و استفاده از روش جلا دادن سنگ برای از بین بردن لکه‌های روی کف‌پوش، باید از مواد و وسایل مناسبی استفاده کنید که باعث ایجاد خراش و رنگ‌پریدگی نشود. چون خراش‌ها نه تنها ظاهر نامناسبی ایجاد می‌کنند، بلکه به محلی برای تجمع میکروب‌ها نیز تبدیل می‌شوند.  در ادامه، 5 روش موثر برای نظافت سرویس بهداشتی را معرفی می‌کنیم با گرگان لوله همراه شوید.

☑️ نظافت سرویس بهداشتی با نوشابه

شاید برایتان جالب باشد که یکی از بهترین روش‌های نظافت سرویس بهداشتی استفاده از نوشابه‌های گازدار است. احتمالاً تا کنون شنیده‌اید که مصرف نوشابه‌های گازدار برای سلامتی مضر است و توصیه می‌شود از آن‌ها کمتر استفاده کنید. اما این نوشیدنی‌ها خاصیت پاک‌کنندگی قابل توجهی دارند و می‌توانند برای تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی به کار بروند. در ادامه، به شما توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید با استفاده از نوشابه به جای شوینده‌ها و محلول‌های شیمیایی، سرویس بهداشتی خود را نظافت کنید.

✅ مراحل شستن سرویس بهداشتی با نوشابه

برای نظافت سرویس بهداشتی یا باز کردن لوله‌ها با استفاده از نوشابه، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. ریختن نوشابه: نوشابه (ترجیحاً نوشابه سیاه) را در کاسه توالت و روی دیواره‌های آن بریزید. اجازه دهید نوشابه به مدت یک تا دوازده ساعت (بهتر است از شب تا صبح) در کاسه توالت باقی بماند تا اثر پاک‌کنندگی خود را نشان دهد.

2. تمیز کردن با برس: پس از گذشت این مدت، از یک برس برای تمیز کردن لکه‌ها استفاده کنید. با این کار، به راحتی می‌توانید لکه‌ها را از بین ببرید.

3. کشیدن سیفون: پس از تمیز کردن، سیفون را بکشید تا کاسه توالت شسته و پاک شود.

اسید موجود در نوشابه لکه‌های موجود در سرویس بهداشتی را از بین می‌برد. اما ممکن است علاوه بر نوشابه، برای ضدعفونی کردن سطوح نیز به یک شوینده دیگر نیاز داشته باشید.

🔔 بیشتر بخوانید: علت بوی بد سینک ظرفشویی ⁉️| روش های قطعی برای حل مشکل ✅

نظافت سرویس بهداشتی با نوشابه 465487685

☑️ نظافت سرویس بهداشتی با دهان‌شویه

نظافت سرویس بهداشتی با استفاده از دهان‌شویه یکی از روش‌های مؤثر و مناسب است. یک دهان‌شویه استاندارد یا حتی خمیر دندان می‌تواند به عنوان یک ضدعفونی‌کننده بسیار قوی برای سرویس‌های بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد. برای این کار، دهان‌شویه یا خمیر دندان را با مقداری آب مخلوط کنید سپس این محلول یا خمیر را به مدت ۳۰ دقیقه روی نواحی آلوده قرار دهید و با یک فرچه مناسب، تمامی آلودگی و جرم‌ها را از بین ببرید. جالب است بدانید که از این روش گاهاً برای سفید کردن نقره نیز استفاده می‌شود.

☑️ تمیز کردن قطعات فلزی با لیمو ترش و نمک

تمیز کردن شیرآلات و قطعات فلزی در سرویس‌های بهداشتی و برق انداختن آن‌ها کاری ساده است. تنها به لیمو و نمک نیاز دارید. یک لیمو ترش را نصف کنید، سپس آن را در مقداری نمک بزنید و با لیموی آغشته به نمک، چندین بار روی شیرآلات و قطعات فلزی بکشید. اسید موجود در لیمو به همراه نمک تمامی جرم‌ها و آلودگی‌های سطح فلزات را به خوبی از بین می‌برد و آن‌ها را براق می‌کند. از تمیزی و براقی این قطعات شگفت‌زده خواهید شد. پس از پاک کردن سرویس بهداشتی با لیمو، نمک و دیگر پاک‌کننده‌های طبیعی، از اسپری پاک‌کننده دیوار استفاده کنید تا لکه‌های روی دیوارهای مجاور لوازم بهداشتی را نیز محو و از بین ببرید.

☑️ تمیز کردن سرامیک‌ها با سفیدکننده و پنبه

برای تمیز کردن سرامیک‌ها و شیارهای بین آن‌ها می‌توانید از سفیدکننده و پنبه استفاده کنید. ابتدا پنبه‌ها را به صورت گلوله‌های بزرگ درآورده و سپس آن‌ها را به سفیدکننده آغشته کنید. پس از آن، پنبه‌های آغشته به سفیدکننده را روی سرامیک‌ها و شیارها بکشید تا به خوبی تمیز شوند.

☑️ نظافت سرویس بهداشتی با سرکه و الکل

برای نظافت سرویس بهداشتی، می‌توانید از ترکیب سرکه و الکل استفاده کنید. برای تهیه این محلول، نصف پیمانه سرکه را با یک پیمانه الکل مخلوط کنید و سپس یک چهارم پیمانه آب به آن اضافه نمایید. این ترکیب را با چهار پیمانه آب ولرم مخلوط کنید و در نواحی آلوده و جرم‌گرفته بپاشید اجازه دهید این محلول به مدت ۱۵ دقیقه بر روی سطوح باقی بماند. سپس با استفاده از آب و یک وسیله تمیزکننده، تمامی جرم‌ها را بشویید و از بین ببرید. از قدرت تمیزکنندگی این محلول شگفت‌زده خواهید شد. همچنین، می‌توانید از لکه‌برهای قوی شیشه برای تمیز کردن کف‌پوش و شیشه‌های مشرف به سرویس بهداشتی استفاده کنید.

نظافت سرویس بهداشتی با سرکه و الکل 4895784


✅ روش‌های از بین بردن جرم کاسه توالت

جمع شدن کلسیم و مواد معدنی موجود در آب منجر به ایجاد لکه‌های زرد و قهوه‌ای و جرم در کاسه توالت می‌شود. این لکه‌ها محل تجمع باکتری‌ها و میکروب‌ها هستند. تمیز کردن منظم سرویس بهداشتی از جمع شدن و سخت شدن جرم کاسه توالت جلوگیری می‌کند. علاوه بر استفاده از مواد شوینده قوی و جرم‌گیر، می‌توانید از روش‌های خانگی نیز برای از بین بردن جرم کاسه توالت استفاده کنید.

☑️ ترکیب سرکه سیب و آبلیمو

سرکه سیب به عنوان یک ماده ضدعفونی شناخته می‌شود. ترکیب سرکه سیب با اسید موجود در آبلیمو می‌تواند جرم و لکه‌های سطوح را از بین ببرد. برای از بین بردن جرم سنگ توالت، یک دوم لیوان سرکه سیب و یک دوم لیوان آبلیمو احتیاج است ترکیب را روی سنگ توالت بریزید. با استفاده از یک برس، آن را بر روی قسمت‌های جرم دار پخش کنید پس از 10 دقیقه دستشویی را بشویید.

نظافت سرویس بهداشتی با ترکیب سرکه سیب و آبلیمو 4856465576

☑️ ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید

سرکه سفید یکی از پاک‌کننده‌های طبیعی و ارزان قیمت است که با خاصیت اسیدی خود می‌تواند جرم‌های کاسه توالت را از بین ببرد ترکیب سرکه و جوش شیرین نیز لکه‌های زرد و بوهای نامطلوب را از بین می‌برد. برای تهیه و استفاده از این ترکیب، 3 قاشق جوش شیرین و 2 قاشق سرکه سفید را مخلوط کنید پس از فروکش کردن جوش، خمیر غلیظی به دست می‌آید. این خمیر را روی برس بزنید و روی قسمت‌های دارای لکه زرد و قهوه‌ای بمالید پس از 15 دقیقه، دستشویی را بشویید. این ترکیبات همچنین برای جرم‌زدایی لوازم آشپزخانه نیز کاربرد دارند و می‌توانید در کنار موادی مثل اسپری سفیدکننده وسایل برقی از آن‌ها استفاده کنید.

☑️ استفاده از پاک کننده قوی سنگ توالت

به عقیده بسیاری، بهترین شوینده سرویس بهداشتی وایتکس و جوهر نمک است. با توجه به خاصیت اسیدی و جرم گیری قوی که شوینده‌های شیمیایی دارند، به از بین بردن فوری جرم‌های سرویس بهداشتی کمک می‌کنند. حتماً هنگام استفاده از پاک کننده‌های قوی موارد ایمنی را در نظر بگیرید.

☑️ ترکیب آب اکسیژنه، آب لیموترش و جوش شیرین

آب اکسیژنه و لیموترش خاصیت ضدعفونی‌کننده دارند و جوش شیرین می‌تواند جرم‌ها را از بین ببرد. برای از بین بردن جرم کاسه توالت، یک دوم لیوان جوش شیرین را با دو قاشق آب اکسیژنه و آب یک لیمو ترش ترکیب کنید خمیر یکدستی به دست می‌آید. این خمیر را روی کاسه توالت بمالید و با برس پخش کنید. پس از 20 دقیقه آن را بشویید. بهتر است هفته‌ای یک بار از این ترکیب استفاده کنید.

نظافت سرویس بهداشتی با ترکیب آب اکسیژنه، آب لیموترش و جوش شیرین 435784568

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *